If you have a burrito

  1. Select the correct answer from each drop-down menu.Toby bought some tacos and burritos. He learns that a taco has the number of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 74 views
  2. Which choice creates a list of foods?*foods = {"banana", "apple", "burrito"} foods = ["banana", "apple", "burrito"] foods =
    1. answers icon 19 answers
    2. Rambo asked by Rambo
    3. views icon 197 views
  3. Toby bought some tacos and burritos. He learns that a taco hasthe number of calories of a burrito. Create a statement that
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 90 views
  4. What were some tools developed to process corn and different meals?Responses the metate, the molcajete, the comal the metate,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 16 views
  5. Parker owns a food truck that sells tacos and burritos. He sells each taco for $4.50 and each burrito for $6.75. Yesterday
    1. answers icon 5 answers
    2. views icon 31 views
  6. Refer to Figure 3-3. Arturo’s opportunity cost of one burrito isa. 3/4 taco and Dina’s opportunity cost of one burrito is
    1. answers icon 1 answer
    2. unknown 2.0 asked by unknown 2.0
    3. views icon 24 views
  7. If you have a burrito inside it is ground beef and potatoes. What sauce would go with that?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 16 views
  8. What food groups are in this meal? (Burrito)Group of answer choices protein fruit dairy empty calorie vegetable grain
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 55 views
  9. The cost of one burrito,b,and one taco,a, is less than the cost of two burritos. Which inequality represnts this relationship
    1. answers icon 4 answers
    2. natalie asked by natalie
    3. views icon 435 views
  10. In three Spanish sentences, describe your favorite foods and how often you eat them. use french fries, nachos and burrito bowl
    1. answers icon 5 answers
    2. views icon 93 views