If tbone steak cost 12.00

  1. If tbone steak cost 12.00 a lb and 1st util is 48, 2nd is 42, and 3rd util is 36 and we also buy ground round at 4.00 a lb and
    1. answers icon 1 answer
    2. christina asked by christina
    3. views icon 465 views
  2. A grocery store sells steak for $6.10 per pound. What would be the cost of 2 3/5lb. of steak?
    1. answers icon 2 answers
    2. Valentina asked by Valentina
    3. views icon 170 views
  3. Round steak costs $6.95 per pound. Sara wants to buy 9.5 pounds of round steak which she estimates will cost $54. Which
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 18 views
  4. A grocery sells steak for $6.10 per pound .what could be the cost of 2 3/5 lb of steak ?
    1. answers icon 6 answers
    2. Leyla asked by Leyla
    3. views icon 1,264 views
  5. At the neighborhood grocery, 55 pounds of steak cost dollar sign, 57, point, 5, 0$57.50. How much would it cost to buy 4, point,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 56 views
  6. A cow weighing 1317 slug can yield10% steak. Steak may contain 5.8 % fat. How many milligrams of fat can you get from 0.548 slug
    1. answers icon 3 answers
    2. Sara asked by Sara
    3. views icon 1,013 views
  7. What is the output of this program?sideItems = {"steak" : "baked potato", "enchiladas" : "rice and beans", "poke bowl" :
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 148 views
  8. The Venn diagram below shows the dinner orders for a local restaurant. How many people did NOT order steak for dinner?Steak,
    1. answers icon 1 answer
    2. Jane asked by Jane
    3. views icon 554 views
  9. A cooked steak weighs 6 tenths of a pound, Mario eats 9/10 of the steak. How much did the portion that he ate weigh?
    1. answers icon 1 answer
    2. bj asked by bj
    3. views icon 488 views
  10. if steak costs $2.29 per lb. how much does 0.8 lb. cost?my answer: either $1.12 or $0.112 pls help
    1. answers icon 3 answers
    2. john Dosley asked by john Dosley
    3. views icon 406 views