Ask a New Question
If pasta sells for $3.55
ulie spent $122 on dinners for the youth-group party. She spent $77 on chicken dinners and the rest on pasta dinners. If the
1 answer
181 views
pasty's pasta houses 3 cups of pasta sauce for every 6 ounces of pasta.
What is the unit rate of pasta per sauce? include 2 units
1 answer
68 views
Julie spent $122 on dinners for the youth-group party. She spent $77 on chicken dinners and the rest on pasta dinners. If the
1 answer
132 views
Julie spent $122 on dinners for the youth-group party. She spent $77 on chicken dinners and the rest on pasta dinners. If the
1 answer
256 views
You are cooking pasta and putting a pot of water on an electric stove. When the water starts to boil you add the pasta. What
3 answers
asked by
Pasta women
252 views
You are cooking pasta and putting a pot of water on an electric stove. When the water starts to boil, add the pasta. What energy
1 answer
76 views
You are cooking pasta and putting a pot of water on an electric stove when the water starts to boil you add the pasta what
1 answer
65 views
You are cooking pasta and putting a pot of water on an electric stove. When the water starts to boil, you add the pasta. What
1 answer
asked by
luke armstrong
422 views
You are cooking pasta and putting a pot of water on an electric stove. When the water starts to boil, you add the pasta. What
1 answer
asked by
Pessi
62 views
A pasta machine costs $33. The ingredients to make one batch of pasta cost .33 cents.The same amount of pasta costs .99 at a
2 answers
asked by
swee ttart
865 views