If jeff bought 2 basketballs and 3 baseballs for $10

  1. If jeff bought 2 basketballs and 3 baseballs for $10 and herman bought 3 basketballs and 4 baseballs for $15, how much is a
    1. answers icon 0 answers
    2. laur asked by laur
    3. views icon 410 views
  2. footballs: there are 8 footballsbasketballs: two more than twice the number of footballs are basketballs baseballs: four less
    1. answers icon 1 answer
    2. math asked by math
    3. views icon 39 views
  3. The baseball coach has 108 baseballs to share equally among 8 players. How many baseballs will be left over?Responses A 4
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 81 views
  4. When Mrs.Weeks bought all of the baseballs and softballs,she paid for them using four 100 dollar bills.how much change did she
    1. answers icon 3 answers
    2. No need to know about that asked by No need to know about that
    3. views icon 200 views
  5. Last week, a sporting goods store had a big sale. During the sale, shoppers bought 1/15 of the store's basketballs.After the
    1. answers icon 5 answers
    2. Quinten asked by Quinten
    3. views icon 1,040 views
  6. The baseball coach bought 9 new baseballs for $1 each. The basketball coach bought 6 new basketballs for $12 each. How much more
    1. answers icon 2 answers
    2. A random rat asked by A random rat
    3. views icon 189 views
  7. A PE teacher bought 4 basketballs and 5 volleyballs for$370.A basketball is $16 more than a volleyball.How much it cost him to
    1. answers icon 1 answer
    2. Olive asked by Olive
    3. views icon 11 views
  8. Jeff bought 3 bags of dog food. He also bought a set of new dog bowls that cost eighteen dollars . He spent a total of
    1. answers icon 2 answers
    2. drea asked by drea
    3. views icon 573 views
  9. What type of figurative language is used here?The boys were playing with balloons, baseballs, and basketballs. Question 2
    1. answers icon 1 answer
    2. jbfhdbged asked by jbfhdbged
    3. views icon 48 views
  10. A PE teacher bought 4 identical basketballs and 5 identical volleyballs for $230. Each basketball was $8 more expensive than a
    1. answers icon 1 answer
    2. jam and jelly asked by jam and jelly
    3. views icon 441 views