How to make sweet potatoes

  1. A restaurant sells 3 times as many white potatoes as sweet potatoes. What is the ratio of sweet potatoes to white potatoes?0 to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 52 views
  2. Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $5.60. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    1. answers icon 9 answers
    2. views icon 164 views
  3. Sandra bought 4 pounds of sweet potatoes for $6.32. What is the cost per pound of the sweet potatoes?A. $10.32 B. $1.49 C. $0.63
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  4. sandra bought 3 pounds of sweet potatoes for $4.14 what is the cost per pound of the sweet potatoes
    1. answers icon 1 answer
    2. z asked by z
    3. views icon 100 views
  5. Sandra bought 5 pounds of sweet potatoes for $7.20. What is the cost per pound of the sweet potatoes?
    1. answers icon 1 answer
    2. drakeboing asked by drakeboing
    3. views icon 24 views
  6. Civilization Crops PracticesMaya corn, beans, squash, sweet potatoes, chili peppers drained swamps, built terraces Inca corn,
    1. answers icon 1 answer
    2. Komi asked by Komi
    3. views icon 71 views
  7. Civilization Crops PracticesMaya corn, beans, squash, sweet potatoes, chili peppers drained swamps, built terraces Inca corn,
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  8. YamsIf you've ever shopped for produce in a U.S. grocery store, you've probably seen yams and sweet potatoes on display.
    1. answers icon 0 answers
    2. ryan asked by ryan
    3. views icon 182 views
  9. Which option best completes the following sentence? Pastel de tres leches is made with three types of milk and _______. (1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 126 views
  10. Which option best completes the following sentence?Pastel de tres leches is made with three types of milk and _______. (1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. billy bob joe asked by billy bob joe
    3. views icon 233 views