Ask a New Question
Search
How much would you pay for a pint of milk
Hi! Can someone check my answers for these two questions?
Cheryl pours 1 pint of milk from a full 1-gallon jug. How much milk
2 answers
asked by
Anna-Belle
1,412 views
A recipe for cream of broccoli soup calls for 1 pint of cream and a quart of milk.to reduce the fat,Mrs.homes plans to use all
1 answer
asked by
neshia
1,179 views
A recipe for cream of broccoli soup calls for 1 pint of cream and a quart of milk.to reduce the fat,Mrs.homes plans to use all
2 answers
asked by
neshia
564 views
How much would you pay for a pint of milk if you bought 5 gallons of milk for $28?
3 answers
asked by
Alana
1,787 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *
1 point $0.69 per pint
12 answers
asked by
jakie ozborn
1,826 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
137 views
Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.75 per pint
1 answer
104 views
Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $1.50 per pint
1 answer
108 views
Eclair Recipe
Maria Parloa Into a granite-ware saucepan put half a pint of milk, two well-rounded tablespoonfuls of butter, and
1 answer
27 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
$0.69 per pint $2.74 per
1 answer
13 views