Head of lettuce $1.79 $1.88

  1. If a pound of apples are $4.49 and a head of lettuce is $1.89 write an expression to find the cost of two pounds of apples and
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 75 views
  2. Kroger VS PublixHead of lettuce $1.79 $1.88 Gallon of milk $3.39 $3.22 A dozen eggs $2.29 $2.24 A pound of apples $2.29/pound
    1. answers icon 7 answers
    2. views icon 70 views
  3. Bring me the largest head of lettuce, please.I have to pick out the prepositional phrase and then identify its object. of
    1. answers icon 1 answer
    2. Jim asked by Jim
    3. views icon 793 views
  4. If a head of lettuce cost 1.72 and a pound of apples cost 5.72 write an expression to find the cost of 2 pounds of apples and 1
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 68 views
  5. Kendra and Tom are hosting a dinner party. They have $10 to spend on salad ingredients. The grocery store has lettuce for $2.25
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 21 views
  6. Suppose now that the invention of a better mechanical lettuce picker reduces costs. Producers are now willing to supply and
    1. answers icon 0 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 451 views
  7. A farmer has a 100 - acre farm. He can sell the tomatoes, lettuce, or radishes he can raise. The price he can obtain is Rs 1 per
    1. answers icon 1 answer
    2. Vino asked by Vino
    3. views icon 73 views
  8. Grocery Store #1 Walmart Prices:Item Price Head of lettuce $1.29 Gallon of milk $2.79 A dozen eggs $1.59 A pound of apples $1.49
    1. answers icon 9 answers
    2. views icon 106 views
  9. The table shows the proportional relationship of the cost of lettuce per pound.Pounds of Lettuce Price 0 $0.00 2 $2.02 4 $4.04 6
    1. answers icon 1 answer
    2. mikiel asked by mikiel
    3. views icon 110 views
  10. The table shows the proportional relationship of the cost of lettuce per pound.Pounds of Lettuce Price 0 $0.00 2 $2.16 4 $4.32 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 36 views