Hayley can sell zucchini bread

  1. Hayley can sell zucchini bread for $4 and banana bread for $3. What is the greatest amount of money she'll collect with 22 cups
    1. answers icon 2 answers
    2. Mathy asked by Mathy
    3. views icon 2,706 views
  2. Andre is in charge of cooking broccoli and zucchini for a large group. He has to spend all $17 he has and can carry 10 pounds of
    1. answers icon 1 answer
    2. asked by
    3. views icon 1,334 views
  3. Dominic makes bread to sell at his local farmers' market. It costs $1.58 for Dominic to make a loaf of bread. How much money
    1. answers icon 1 answer
    2. Brianna sapp asked by Brianna sapp
    3. views icon 7 views
  4. Dominic makes bread to sell at his local farmers' market. It costs $1.58 for Dominic to make a loaf of bread. How much money
    1. answers icon 1 answer
    2. Savannah asked by Savannah
    3. views icon 11 views
  5. on Tuesday Hayley only has 15 cups of flours and 9 eggs but she has more than enough butter and sugar which system of linear
    1. answers icon 5 answers
    2. isha asked by isha
    3. views icon 4,567 views
  6. Melissa bought 3 loaves of freshly baked bread at a specialty bread shop. She paid twice as much for the whole grain bread as
    1. answers icon 2 answers
    2. Cookie Crumbs asked by Cookie Crumbs
    3. views icon 2,304 views
  7. Question 8 (2 points)Question 8 options: Solve the problem. Sarah has 3 times as many silver dollars as Hayley. Krista has 5
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views
  8. a data scientist will use a scatter plot to see how well bakery items sell out. for example scientists could test this by
    1. answers icon 1 answer
    2. thena asked by thena
    3. views icon 46 views
  9. You are baking loaves of zucchini bread for the bake sale. The recipe requires 2/3 cup of oil for each loaf. You have 6 cups of
    1. answers icon 2 answers
    2. LQSx MTH asked by LQSx MTH
    3. views icon 1,231 views
  10. Hayley wants to purchase tile for the floor in a rectangular room that measures 15 feet by 14 feet. The tile costs $4.25 per
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 421 views