Ask a New Question
Search
Harper bought a 35-pound bag of birdseed. She filled some
Harper bought a 35-pound bag of birdseed. She filled some bird feeders with the seed.
How can Harper find out how much birdseed
7 answers
asked by
mason Mascolino\mason
92 views
Harper bought a 35-pound bag of birdseed. She filled some bird feeders with the seed.
How can Harper find out how much birdseed
1 answer
asked by
mason Mascolino\mason
80 views
Birdseed costs $1.25 per pound. How much does 6 pounds of birdseed cost
3 answers
asked by
Anonymous
233 views
Nancy has a 3.5-pound bag of birdseed. She uses
3 4 of the bag to fill a bird feeder in her garden. Then, she puts 0.25 pounds in
1 answer
97 views
Paul has five birdfeeders that each hold a maximum of 2.5 pounds of seeds Paul is buying birdseed that cost $3.75 per pound if
1 answer
59 views
Marri bought 1/2 pound licorice, 1/3 pound of candy worms, and 2/5 pound of jawbreakers. how many more pounds of licorice than
1 answer
asked by
[1BOTHELP2BRO3]+
251 views
which is better buy
a 5 pound bag of birdseed for $4.15 a 6 pound bag of birdseed $5.16
1 answer
26 views
Find the amount of the following foreign currencies (to 2 decimal places) that can be bought with 250 Singapore dollars. The
2 answers
asked by
Maria Chiara
1,110 views
I have 5 cups of birdseed. I use 3/4 cup of birdseed each day. How many days will my birdseed last?
2 answers
asked by
Anonymous
635 views
You have 3 cups of birdseed. You use 2/5 cup of birdseed each day. How many days will your birdseed last
1 answer
7 views