Ask a New Question
Search
Hannah made 4 cups of
Hannah made 4 cups of pudding. If she served 2/3 cup of pudding to each of her dinner guest, how many guests did she serve?
3 answers
asked by
Amy
465 views
Hannah made 4 cups of jello. She divided the dessert into equal servings. Each serving is 2/3 cup. How many servings did she
4 answers
asked by
Amy
853 views
Colin uses 23
cup of vegetable oil in each cake that he makes for his father's bakery. If Colin made 8 cakes, how much oil did
1 answer
64 views
Why was Hannah’s lawn service flyer more credible than Joseph’s?
Hannah took the time to edit her notice carefully before
1 answer
14 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
1 answer
asked by
dee
14 views
Please let me know if you agree with my answers to these two questions.
1.Hannah's mother said,"Hannah is such a
8 answers
asked by
Anonymous
681 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
107 views
A cake recipe calls for 1 cups of milk and 3 cups of flour. Seth made a mistake and used 4.5 cups of flour. How many cups of
1 answer
asked by
Anonymous
671 views
I asked this question yesterday.
I still need help with it. Hannah's mother said, "Hannah is such a pencil-and-paper kid." It is
6 answers
asked by
Anonymous
1,379 views
Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
10 views