Greg sells beaded necklaces. Each

  1. Greg sells beaded necklaces. Each large necklace sells for $5.90 and each small necklace sells for $4.50 How much will he earn
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 54 views
  2. Chau sells beaded necklaces. Each large necklace sells for 6.40 and each small necklace sells for 4.80. How much will he earn
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 41 views
  3. Scott sells beaded necklaces. Each large necklace sells for $5.20 and each small necklace sells for $3.90. How much will he earn
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  4. Julie the Jeweler has fifteen gold necklaces worth $120 each, nine silver necklaces valued at $90 each, ten plated necklaces
    1. answers icon 2 answers
    2. Kristen asked by Kristen
    3. views icon 927 views
  5. Jackie has been selling beaded necklaces for $40 each, but very few people havebeen buying them. Her cost for the necklaces is
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 39 views
  6. Mary is selling her crafts to earn money. She sells her bracelets for $6 and her necklaces for $10. Her goal is to make at least
    1. answers icon 2 answers
    2. :3 asked by :3
    3. views icon 936 views
  7. Sharon is making beaded bracelets and necklaces. She has 1000 beads to make bracelets and necklaces. It takes 40 beads to make a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 11 views
  8. Sharon is making beaded bracelets and necklaces. She has 1000 beads to make bracelets and necklaces. It takes 40 beads to make a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 20 views
  9. A 6-pack of beaded necklaces costs $12.12. What is the unit price?$? per necklace
    1. answers icon 1 answer
    2. ._.👍 asked by ._.👍
    3. views icon 29 views
  10. Imani makes and sells necklaces at local craft shows. The table shows the numbers of necklaces Imani sold and her revenues for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 25 views