Gracie has 16 1/2 cups

  1. Gracie's grandmother gave her 40 stamps.Then, each month Gracie adds 30 stamps to her collection. Coordinate grid labeled points
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 79 views
  2. Gracie has 16 1/2 cups of puppy food. She divides the food equally into five bags and uses all of the food in one of the bags to
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 269 views
  3. Gracie's pattern of increasing perfect squares is shown below.25,36,__,64,81,100 What number does Gracie need to square to find
    1. answers icon 2 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 1,217 views
  4. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
    1. answers icon 1 answer
    2. dee asked by dee
    3. views icon 24 views
  5. About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 117 views
  6. Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss asked by REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
    3. views icon 18 views
  7. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. mav welborn asked by mav welborn
    3. views icon 20 views
  8. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 44 views
  9. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. shhh asked by shhh
    3. views icon 21 views
  10. A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point) Responses
    1. answers icon 1 answer
    2. REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss asked by REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
    3. views icon 26 views