Ask a New Question
Search
Gloria has a gallon of
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.(1 point) Responses $5.56/1
1 answer
120 views
Can you check my grammar?
should I remove the apostrophies in the following sentences? " The apostrophies in Gloria's name"
1 answer
asked by
icelocsgirl
584 views
Choose the best translation of the following sentence.
Gloria and Carlos read many books. Gloria y Carlos leo muchos libros.
1 answer
90 views
The cost of a half-gallon of orange juice at your local store is $2.78. Write this as a unit rate.
$2.78/1 gallon $4.36/1 gallon
1 answer
asked by
...
275 views
The cost of a half gallon of ice cream at your local store is $5.46 points write this as a unit rate.
$2.73/1 gallon $5.46/ 1
1 answer
asked by
shoto
172 views
22 gallons of gas cost $65.56 what is the unit rate for 1 gallon of gas a $298 per gallon be $3.28 per gallon city $3.08 per
11 answers
asked by
Anna
2,388 views
Gloria is an artist. She sets a goal to paint 2 pieces every month. she has already painted 5 pieces. The number of pieces
2 answers
asked by
Jay
1,375 views
REVIEW: Candace purchased 6 gallons of gas for $13.56. What is the constant of proportionality that relates the cost in dollars,
1 answer
89 views
Richard and Gloria ran a 10-kilometer race. Gloria gave Richard a head start by letting him begin 2.2 kilometers in front of the
1 answer
31 views
A driver drove 90 miles and used 4 gallons of gasoline. What is the vehicle’s consumption rate in miles per gallon?(1 point)
1 answer
asked by
SKEYEYE
146 views