Ask a New Question
Search
George has a 5 pint
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart) *
1 point $0.69 per pint
12 answers
asked by
jakie ozborn
1,876 views
Two quarts of ice cream cost $9.40. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $1.50 per pint
1 answer
142 views
Two quarts of ice cream cost $6.52. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.75 per pint
1 answer
142 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
170 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 Dints = 1qual )
$0.69 per pint $2.74 per
1 answer
asked by
Help
117 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
$0.69 per pint $2.74 per
1 answer
36 views
George has a 5 pint pitcher and a 3 pint pitcher that are both empty. Each move consists of either pouring water into a pitcher,
1 answer
asked by
PT
608 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
33 views
Two quarts of ice cream cost $5.48. How much does 1 pint cost? (Remember to convert : 2 pints=1 quart)
* 1 point $0.69 per pint
1 answer
31 views
Which part is most appropriately matched with its unit?(1 point)
Responses 18 of a week (a week is 7 days) Start Fraction 1 over
1 answer
asked by
Jojo
126 views