Ask a New Question
Search
Garret has $1.74. Pencils cost $0.15 each, and he bought
Garret has $1.74. Pencils cost $0.15 each, and he bought 10 pencils. How much money does Garrett have left?
1 answer
asked by
wassaname_kal33ya
36 views
Garret has $1.74. Pencils cost $0.15 each, and he bought 10 pencils. How much money does Garrett have left?
$0.15 $0.24 $0.39
1 answer
asked by
THEYLUVSERENITY<3
18 views
Ken bought some pencils and rulers from a shop. Each pencil cost $0.70 and each ruler cost $0.40. Ken bought 7 more rulers than
1 answer
asked by
Anonymous
230 views
A girl bought some pencils, erasers, and paper clips at the stationery store. The pencils cost IDR. 1000 each, the erasers cost
I
1 answer
asked by
Iman
569 views
mark bought a notebook for $1.45 and some pencils that cost $0.42 each if the total cost was 6.91,how many pencils did he buy
A.1
11 answers
asked by
random rainbow
4,675 views
Rachael bought 12 pencils and 7 markers for $5.36, and later bought 8 pencils and 5 markers for $3.68. Find the cost of each
1 answer
asked by
cody
632 views
A package of pencils has 10 pencils and cost two dollars a package of markers has eight markers in it cost four dollars Kelsey
1 answer
35 views
If p pencils cost d dollars, how many pencils can be bought for c cents?
1 answer
asked by
Irene Wu
695 views
Mrs park bought 2 packeges of pencils. Each package has 30 pencils. Each of mrs parks 26 students will get an equal number of
1 answer
171 views
Pencils come in cartons of 24 boxes.A school bought 50 cartons of pencils. Each box of pencils cost $2. How much did the school
2 answers
asked by
Zachary Pratt
1,381 views