Gabriella bought ff folders that cost $0.30 each and mm

  1. Gabriella bought ff folders that cost $0.30 each and mm markers that cost $0.60 each. Sales tax is 3%. Which expression
    1. answers icon 1 answer
    2. FREE DIDDY asked by FREE DIDDY
    3. views icon 4 views
  2. Gabriella bought ff folders that cost $0.30 each and mm markers that cost $0.60 each. Sales tax is 3%. Which expression
    1. answers icon 1 answer
    2. FREE DIDDY asked by FREE DIDDY
    3. views icon 5 views
  3. 3 batteries cost $5r and 8 folders cost $2r. Jason bought 6 batteries and 4 folders how much does he pay. Give answer in terms
    1. answers icon 2 answers
    2. robin asked by robin
    3. views icon 363 views
  4. Serena paid $20.20 for 36 folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each ruler, how
    1. answers icon 3 answers
    2. iesha asked by iesha
    3. views icon 552 views
  5. A shop owner bought 30 folders and some journal. He paid @82.50 for the folders. Each journal cost 10 times as much as a folder.
    1. answers icon 1 answer
    2. Math asked by Math
    3. views icon 1,022 views
  6. Akesia paid $20.20 for 36 rulers and folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each
    1. answers icon 1 answer
    2. Logan asked by Logan
    3. views icon 515 views
  7. Serena paid $20.20 for 36 rulers and folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each
    1. answers icon 1 answer
    2. Elise asked by Elise
    3. views icon 750 views
  8. Serena paid $20.20 for 36 rulers and folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each
    1. answers icon 3 answers
    2. Justin asked by Justin
    3. views icon 1,963 views
  9. Serena paid $20.20 for 36 rulers and folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each
    1. answers icon 2 answers
    2. KevinR asked by KevinR
    3. views icon 1,334 views
  10. Joseph bought 5 folders for school that cost $3 each. He also bought a new backpack. If the total cost was $35, how much did the
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 446 views