Fwam bought pp pencils that cost $0.25 each. Sales tax

  1. Fwam bought pp pencils that cost $0.25 each. Sales tax is 8.75%. Which expression represents the total amount Fwam paid,
    1. answers icon 1 answer
    2. FREE DIDDY asked by FREE DIDDY
    3. views icon 4 views
  2. Ken bought some pencils and rulers from a shop. Each pencil cost $0.70 and each ruler cost $0.40. Ken bought 7 more rulers than
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 230 views
  3. A girl bought some pencils, erasers, and paper clips at the stationery store. The pencils cost IDR. 1000 each, the erasers costI
    1. answers icon 1 answer
    2. Iman asked by Iman
    3. views icon 569 views
  4. mark bought a notebook for $1.45 and some pencils that cost $0.42 each if the total cost was 6.91,how many pencils did he buyA.1
    1. answers icon 11 answers
    2. random rainbow asked by random rainbow
    3. views icon 4,675 views
  5. A pack of cinnamon-scented pencils sells for $6.00. What is the sales tax rate if the total cost of the pencils is $6.48?The
    1. answers icon 5 answers
    2. Ashley Aronson asked by Ashley Aronson
    3. views icon 2,944 views
  6. Nevaeh bought pp pencils that cost $0.55 each. Sales tax is 5%. Which expression represents the total amount Nevaeh paid,
    1. answers icon 1 answer
    2. Maria Candea asked by Maria Candea
    3. views icon 5 views
  7. Rachael bought 12 pencils and 7 markers for $5.36, and later bought 8 pencils and 5 markers for $3.68. Find the cost of each
    1. answers icon 1 answer
    2. cody asked by cody
    3. views icon 632 views
  8. A pack of cinnamon-scented pencils sellaell for $4.00.What is the sales tax rate if the total cost of pencils is $4.32?
    1. answers icon 3 answers
    2. Jadyn asked by Jadyn
    3. views icon 1,986 views
  9. A pack of cinnamon-scented pencils sells for $6.00. What is the sales tax rate if the total cost of the pencils is $6.18?
    1. answers icon 1 answer
    2. help asked by help
    3. views icon 683 views
  10. Garret has $1.74. Pencils cost $0.15 each, and he bought 10 pencils. How much money does Garrett have left?
    1. answers icon 1 answer
    2. wassaname_kal33ya asked by wassaname_kal33ya
    3. views icon 36 views