Ask a New Question
Search
From a bag of peanuts,
Can someone help me figure out the way to solve this math word problem?
Gerri bought a small bag of peanuts and ate 1/2 of the
3 answers
asked by
Anonymous
381 views
Donald spends a total of $17.43 on peanuts that cost $2.49 per pound. How many pounds of peanuts does he buy?
The equation that
1 answer
asked by
The boundaries of the former Soviet Union changed
6 views
Mrs. Carlyle bought a bag of peanuts for her children. when Philip Joy Brent and Preston came home from school and they each
1 answer
asked by
help
117 views
Dave & Jim separated the peanuts they had collected into two piles. One pile was for doubles (2 peanuts inside) and the other
0 answers
asked by
jenny
630 views
It costs $6 per pound for peanuts at Blessed Food Market. Which of the following represents the range of the function in terms
3 answers
60 views
nut store normally sells cashews for? $4.00 per pound and peanuts for? $1.50 per pound. But at the end of the month the peanuts
1 answer
17 views
Jan has a 18X18X12 inch gift box that needs to be placed carefully into a 2X2X2ft shipping carton, surrounded by packing
1 answer
asked by
Sarah
1,459 views
Question 2 of 10
It costs $6 per pound for peanuts at Blessed Food Market. Which of the following represents the range of the
1 answer
77 views
It costs $6 per pound for peanuts at Blessed Food Market. Which of the following represents the range of the function in terms
1 answer
88 views
it costs $6 per pound for peanuts at blessed food market. Which of the following represents the range of the function in terms
1 answer
48 views