Fran bought a 48-oz bottle

  1. Fran bought a 48-oz bottle of soda for $3.20. What was the unit cost?a. $.24 b. $2.13 c. $3.20 d. $.07
    1. answers icon 1 answer
    2. t asked by t
    3. views icon 128 views
  2. Fran bought a 48-oz bottle of soda for $3.20. What was the unit cost?
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views
  3. Marian bought a 2 L bottle of fruit juice for 5.99Isaac bought a 0.75 L bottle of the same juice for 2.95 Which was the better
    1. answers icon 5 answers
    2. Anna asked by Anna
    3. views icon 2,486 views
  4. Three bottles are labelled as shown:Bottle 1 0.001 mol/L HCl(aq) Bottle 2 0.003 mol/L HBr(aq) Bottle 3 0.002 mol/L KOH(aq)
    1. answers icon 5 answers
    2. views icon 191 views
  5. Fran wrote the inequality x/8 < 5. Which situation is best represented by this inequality?Responses A Fran divided x cups of
    1. answers icon 1 answer
    2. The happy person asked by The happy person
    3. views icon 101 views
  6. Mal bought 3 bottles of milk and 4 bags of chips for a total of $17. At the same shop, Barbara bought 1 bottle of milk and 5
    1. answers icon 2 answers
    2. student #1 asked by student #1
    3. views icon 1,091 views
  7. Wilma went to the local market and bought 3 lemons and 5 oranges for $2.40.The same day and for the same price ,Fran bought 4
    1. answers icon 1 answer
    2. firdous asked by firdous
    3. views icon 618 views
  8. What is the unit cost per bottle if a pack of 6 bottles of juice sells for $4.80? (1 point)• $0.28 per bottle • $28.80 per
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 197 views
  9. Mary bought a 10-ounce bottle of cough syrup. If each dose is 1/4 ounce, how many doses are in the bottle?
    1. answers icon 6 answers
    2. Osarhemen Igbinosun asked by Osarhemen Igbinosun
    3. views icon 897 views
  10. Kennedy bought snacks for her team's practice. She bought a bag of popcorn for $3.30 and a 5-pack of juice bottles. The total
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 111 views