Ask a New Question
Search
Find the unit rate. forty-eight
Find the unit rate.
forty-eight miles in twenty hours
1 answer
asked by
Nay-Nay
352 views
Find the unit rate for the calories in the candy bar calories five hundred and forty serving four
1 answer
asked by
..l
56 views
If 20 units= 10kg whats the unit rate?
20/10 reduce,= 2/1 divide,=.5 Kg/unit calculate the unit rate what does this mean Find
7 answers
asked by
Sean + Sam
1,051 views
please help me find the definition for
unit rate. It depends upon what kind of unit. Go to www.google.com and type in unit rate.
14 answers
asked by
hannah
2,557 views
the unit price of an item at a grocery store is a familiar example of a unit rate. find the unit price of each box of cereal. a.
6 answers
asked by
lisa
1,369 views
Find the unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary.
344 miles in 11 hours 344 3,784 0.03 31.27 ** Find the unit rate.
1 answer
asked by
Kelly
2,010 views
On the previous problem, you found a unit rate of ounces per box. Explain how you find a unit rate when given a rate.
1 answer
29 views
On the previous problem, you found a unit rate of ounces per box. Explain how you find a unit rate when given a rate.
1 answer
31 views
Find the unit rate. Show all work for full credit.
$36 for 4 quarts of honey. Can this have a unit rate, what is it, and how do I
1 answer
asked by
Lily Malinowski
498 views
An employee has two hourly wage options for positions in a large corporation. One position pays $11.00 plus additional unit rate
2 answers
asked by
Christina
724 views