Ask a New Question
Find the unit rate. Rounf
Find the unit rate. Rounf to the nearest tenth, if necassary.
344 miles is 11 hours A. 344 miles/hour B. 3,784 miles/hour C. 0.03
3 answers
asked by
Callie
997 views
If 20 units= 10kg whats the unit rate?
20/10 reduce,= 2/1 divide,=.5 Kg/unit calculate the unit rate what does this mean Find
7 answers
asked by
Sean + Sam
1,119 views
please help me find the definition for
unit rate. It depends upon what kind of unit. Go to www.google.com and type in unit rate.
14 answers
asked by
hannah
2,631 views
the unit price of an item at a grocery store is a familiar example of a unit rate. find the unit price of each box of cereal. a.
6 answers
asked by
lisa
1,433 views
Find the unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary.
344 miles in 11 hours 344 3,784 0.03 31.27 ** Find the unit rate.
1 answer
asked by
Kelly
2,052 views
On the previous problem, you found a unit rate of ounces per box. Explain how you find a unit rate when given a rate.
1 answer
64 views
On the previous problem, you found a unit rate of ounces per box. Explain how you find a unit rate when given a rate.
1 answer
68 views
Find the unit rate. Show all work for full credit.
$36 for 4 quarts of honey. Can this have a unit rate, what is it, and how do I
1 answer
asked by
Lily Malinowski
534 views
estimate each unit rate.1) 295 words in 6 minutes.find each unit price.then tell which has the lower unit rate. 2) $3.99 for
1 answer
asked by
angie
642 views
An employee has two hourly wage options for positions in a large corporation. One position pays $11.00 plus additional unit rate
2 answers
asked by
Christina
791 views