Find the unit rate. 42

  1. If 20 units= 10kg whats the unit rate?20/10 reduce,= 2/1 divide,=.5 Kg/unit calculate the unit rate what does this mean Find
    1. answers icon 7 answers
    2. Sean + Sam asked by Sean + Sam
    3. views icon 1,026 views
  2. please help me find the definition forunit rate. It depends upon what kind of unit. Go to www.google.com and type in unit rate.
    1. answers icon 14 answers
    2. hannah asked by hannah
    3. views icon 2,521 views
  3. the unit price of an item at a grocery store is a familiar example of a unit rate. find the unit price of each box of cereal. a.
    1. answers icon 6 answers
    2. lisa asked by lisa
    3. views icon 1,348 views
  4. Find the unit rate. Round to the nearest tenth, if necessary.344 miles in 11 hours 344 3,784 0.03 31.27 ** Find the unit rate.
    1. answers icon 1 answer
    2. Kelly asked by Kelly
    3. views icon 1,995 views
  5. On the previous problem, you found a unit rate of ounces per box. Explain how you find a unit rate when given a rate.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 21 views
  6. On the previous problem, you found a unit rate of ounces per box. Explain how you find a unit rate when given a rate.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 20 views
  7. Find the unit rate. Show all work for full credit.$36 for 4 quarts of honey. Can this have a unit rate, what is it, and how do I
    1. answers icon 1 answer
    2. Lily Malinowski asked by Lily Malinowski
    3. views icon 478 views
  8. estimate each unit rate.1) 295 words in 6 minutes.find each unit price.then tell which has the lower unit rate. 2) $3.99 for
    1. answers icon 1 answer
    2. angie asked by angie
    3. views icon 582 views
  9. An employee has two hourly wage options for positions in a large corporation. One position pays $11.00 plus additional unit rate
    1. answers icon 2 answers
    2. Christina asked by Christina
    3. views icon 694 views
  10. 1 cup of lemon-lime : 1 1/2 cups of punchFind the unit rate. Ok, I know the unit rate but I need to show how I got it. Could
    1. answers icon 1 answer
    2. BadByeJoon asked by BadByeJoon
    3. views icon 1,126 views