Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples.

  1. A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?______ per pound At this rate, how many pounds
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  2. A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?per pound At this rate, how many pounds of
    1. answers icon 9 answers
    2. views icon 17 views
  3. Jorie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?
    1. answers icon 1 answer
    2. dani asked by dani
    3. views icon 246 views
  4. Jodie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally amount 20 people what is the unit rate of pounds of apples per person write
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 24 views
  5. orie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?Write
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 86 views
  6. find the unit rateFour pounds of apples cost $1.96.
    1. answers icon 1 answer
    2. vasher asked by vasher
    3. views icon 251 views
  7. The grocery store is having a sale on apples if you buy 8 pounds of apples it costs $16.00 what is the unit rate of price per
    1. answers icon 1 answer
    2. 86 asked by 86
    3. views icon 155 views
  8. You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price of regular apples. What is the unit rate for each type
    1. answers icon 18 answers
    2. #Its_Ella!!! asked by #Its_Ella!!!
    3. views icon 4,386 views
  9. You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 136 views
  10. You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
    1. answers icon 1 answer
    2. Fug asked by Fug
    3. views icon 313 views