Ask a New Question
Search
Find the unit rate: $3.60 for 3 pounds of apples.
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
______ per pound At this rate, how many pounds
1 answer
47 views
A 3-pound bag of apples costs $5.25. What is the unit price of a pound of apples?
per pound At this rate, how many pounds of
9 answers
17 views
Jorie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?
1 answer
asked by
dani
246 views
Jodie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally amount 20 people what is the unit rate of pounds of apples per person write
1 answer
24 views
orie bought 3 1/2 pounds of apples to share equally among 20 people. What is the unit rate of pounds of apples per person?Write
1 answer
86 views
find the unit rate
Four pounds of apples cost $1.96.
1 answer
asked by
vasher
251 views
The grocery store is having a sale on apples if you buy 8 pounds of apples it costs $16.00 what is the unit rate of price per
1 answer
asked by
86
155 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price of regular apples. What is the unit rate for each type
18 answers
asked by
#Its_Ella!!!
4,386 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
1 answer
136 views
You buy 3 pounds of organic apples for $7.50. The graph shows the price for regular apples. What is the unit rate for each type
1 answer
asked by
Fug
313 views