Fifteen oranges cost $6.00. a)

  1. Fifteen oranges cost $6.00.a) How much will Anna have to pay for 32 oranges? b) How many oranges can she buy with $32.00?
    1. answers icon 1 answer
    2. indira asked by indira
    3. views icon 531 views
  2. Use the table to answer the question.A grocery store advertises the following cost for oranges. Number of oranges 1 3 5 9 12
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 64 views
  3. Which ratio forms a proportion with the following ratio? Six apples for every five oranges. Responses A Twenty-four apples for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 89 views
  4. Which ratio forms a proportion with the following ratio?Six apples for every five oranges. Responses A Twenty-four apples for
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 170 views
  5. A grocery store advertises the following cost for oranges.Number of oranges 1 3 5 9 12 Cost $0.89 $2.67 $4.45 $8.01 $10.68 Can
    1. answers icon 9 answers
    2. x asked by x
    3. views icon 35 views
  6. A local store sells bags of oranges. The number of oranges in a bag and the cost of the bag of oranges are related. You need 16
    1. answers icon 1 answer
    2. Thine Mothereth asked by Thine Mothereth
    3. views icon 95 views
  7. Mr. Davis wants to buy some oranges. He visits a local grocery store and finds that 6 oranges cost $2.Write an equation that
    1. answers icon 3 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 849 views
  8. Mr. Davis wants to buy some oranges. He visits a local grocery store and finds that 6 oranges cost $2.Write an equation that
    1. answers icon 1 answer
    2. John Doswell asked by John Doswell
    3. views icon 683 views
  9. Mr. Davis wants to buy some oranges. He visits a local grocery store and finds that 6 oranges cost $2.Write an equation that
    1. answers icon 2 answers
    2. John Doswell asked by John Doswell
    3. views icon 531 views
  10. The cost of oranges in a grocery store is directly proportional to the number of oranges purchased. Jerri paid $2.52 for 6
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 36 views