Ask a New Question
Search
FRUIT PRICE: PINEAPPLE $0.80 APPLE:$0.10
FRUIT PRICE: PINEAPPLE $0.80
APPLE:$0.10 PEAR:$0.25 ORANGE:$0.15 Mango:$0.30 IF ELLIS HAS 3/10 OF A DOLLAR, WHICH TWO FRUITS CAN
3 answers
asked by
Debora
472 views
a fruit seller buys 100kg apple at the rate of rs 20 per /kg . He sold 40 kg at a loss of 7%.At what price should we sell the
1 answer
asked by
TUHITUHI
1,312 views
a container of fruit punch contains one half apple juice, one third pineapple juice and one sixth orange juice. If the container
1 answer
asked by
Anonymous
605 views
Jose is making a fruit drink for a party.
He needs to make 6 gallons of the fruit drink. 37.5% of the fruit drink is apple juice.
1 answer
asked by
Anonymous
361 views
Nani needs to buy 8 cups of fresh pineapple for a fruit cocktail. The table shows the unit prices (per cup) of pineapple at
1 answer
asked by
mav welborn
21 views
Nani needs to buy 8 cups of fresh pineapple for a fruit cocktail. The table shows the unit prices (per cup) of pineapple at
1 answer
asked by
shhh
17 views
Question Nani needs to buy 8 cups of fresh pineapple for a fruit cocktail. The table shows the unit prices (per cup) of
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
14 views
a 0.49
b 0.51 c 0.55 d 0.48 e 0.45 Nani needs to buy 8 cups of fresh pineapple for a fruit cocktail. The table shows the unit
1 answer
55 views
Store - Pineapple Unit Prices
A - $0.49 per cup B - $0.51 per cup C - $0.55 per cup D. $0.48 per cup E. $0.45 per cup Nani needs
1 answer
27 views
Rewrite the following statement as a conditional statement:
Apples grow on trees. * 1 point If it is not a fruit, then it is not
3 answers
asked by
da homie D.J Gru
112 views