FOOD: each variety of apples

Showing results 1 through 10 of 26,505.
  1. FOOD: each variety of apples cost $1.20/lb at a grocery store. you buy 4lbs of cortland apples and some gala apples for eating.
    1. answers icon 5 answers
    2. marko asked by marko
    3. views icon 1,647 views
  2. Which statement is a strong claim?(1 point)Responses Apples provide a variety of health benefits. Apples provide a variety of
    1. answers icon 1 answer
    2. furry are best asked by furry are best
    3. views icon 83 views
  3. Which statement is a strong claim?(1 point) Responses Apples can be eaten with caramel or peanut butter. Apples provide a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 73 views
  4. Which statement is a strong claim?(1 point)Responses Apples provide a variety of health benefits. Apples provide a variety of
    1. answers icon 1 answer
    2. irelynn asked by irelynn
    3. views icon 76 views
  5. Which statement is a strong claim?(1 point)Responses Apples are picked in the fall. Apples are picked in the fall. People like
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 76 views
  6. Which statement is a strong claim?(1 point)Responses People like to eat apples. People like to eat apples. Apples provide a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 26 views
  7. Which statement is a strong claim?(1 point) Responses Apples provide a variety of health benefits. Apples provide a variety of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 82 views
  8. Which statement is a strong claim?(1 point)Responses People like to eat apples. People like to eat apples. Apples are picked in
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 53 views
  9. Which statement is a strong claim?(1 point)Responses Apples are picked in the fall. Apples are picked in the fall. Apples
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 166 views
  10. Which statement is a strong claim?A People like to eat apples. B Apples are picked in the fall. Apples provide a variety of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 86 views