Evan buys a new car that costs $23,740. Anna buys

  1. Evan buys a new car that costs $23,740. Anna buys the same new car, only she buys the hybrid model. Anna’s hybrid car costs
    1. answers icon 0 answers
    2. Marly asked by Marly
    3. views icon 1,357 views
  2. Evan has $580 to spend at a bicycle store for some new gear and biking outfits. Assume all prices listed include tax.He buys a
    1. answers icon 3 answers
    2. Math question speedrunner asked by Math question speedrunner
    3. views icon 110 views
  3. Rebecca is shopping for back-to-school clothes. For every 4 shirts she buys, she also buys 1 pair of pants. Each shirt costs
    1. answers icon 2 answers
    2. basketball&batman asked by basketball&batman
    3. views icon 600 views
  4. Please check my answers if they are correct! If not, please make corrections. Thank you!Bob, owner of Bob’s Auto, sells cars.
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 667 views
  5. A FARMER SPENDS $1000 AND BUYS 100 ANIMALS. THE PIGS COSTS $100 EACH, THE GOATS $30 AND THE CHICKS $5. THE FARMER BUYS AT LEAST
    1. answers icon 2 answers
    2. Sam asked by Sam
    3. views icon 1,912 views
  6. Which of the following is NOT an example of a capital good?Elliott buys a pen for his accounting job. Spencer buys a tractor to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 47 views
  7. Kari buys 3 goldfish at $4 each she sees bowls marked"3 for $10" and buys 6 of them.she also buys 2 jars of fish food marked 2
    1. answers icon 2 answers
    2. james willson asked by james willson
    3. views icon 1,010 views
  8. Mr. Ahn buys buys relishes for lunch party. He buys 7/8 pound of pickles and 9/10 pound of olives. How much altogether do these
    1. answers icon 3 answers
    2. Joshua asked by Joshua
    3. views icon 543 views
  9. Mrs. Jones wants to go shopping so she asks her husband for some money. Being busy, he just tell her to take what she needs out
    1. answers icon 1 answer
    2. maggie asked by maggie
    3. views icon 503 views
  10. Anna buys ice cream and oranges at the store.She pays a total of $59.53. She pays a total of $6.49 for the ice cream. She buys 8
    1. answers icon 1 answer
    2. personfromgamerscorner asked by personfromgamerscorner
    3. views icon 95 views