Ask a New Question
Search
Estimate the unit rate if
Showing results
1
through
10
of 72,843.
estimate each unit rate.1) 295 words in 6 minutes.find each unit price.then tell which has the lower unit rate. 2) $3.99 for
1 answer
asked by
angie
582 views
If 20 units= 10kg whats the unit rate?
20/10 reduce,= 2/1 divide,=.5 Kg/unit calculate the unit rate what does this mean Find
7 answers
asked by
Sean + Sam
1,026 views
Each of the scenarios below represents a unit rate that is either greater than 2 or less than 2. Drag each scenario into the box
1 answer
195 views
How do I expres a rate as a unit rate
Usually it is rate/unit said as "rate per unit." Examples are "miles per gallon" and "price
2 answers
asked by
Adam
771 views
Each of the scenarios below represents a unit rate that is either greater than 2 or less than 2. Drag each scenario into the box
1 answer
144 views
A unit rate is a rate in which one of the quantities is 1. The unit rate is the same as the constant of proportionality. In our
3 answers
101 views
Estimate the unit rate if 12 pairs
of socks sell for $5.79.
2 answers
asked by
Regan
1,041 views
Convert the map scale to a unit rate. How many inches represent one mile? Show your work. Interpret the meaning of the unit
17 answers
asked by
J-kid
5,480 views
Estimate the unit rate to the nearest hundredth.
$2.35 per 12 eggs. How much money for one egg?
1 answer
asked by
Chat GPT
3 views
please help me find the definition for
unit rate. It depends upon what kind of unit. Go to www.google.com and type in unit rate.
14 answers
asked by
hannah
2,521 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10