Ask a New Question
Search
Elsa bought cheese for $4.78
Alana bought 3/8 pound of swiss cheese
And 1/4 pound of American cheese Which pair of fraction can not be used to find how many
2 answers
asked by
Jaro
1,660 views
Alana bought 3/8 pound of swiss cheese and 1/4 pound of American Cheese. Which pair of fractions cannot be used to find how many
2 answers
asked by
tina
2,424 views
Question
Rosa bought 7/2 pounds of turkey and 9/4 pounds of cheese. She used 3/2 pounds of cheese to make macaroni and cheese.
1 answer
32 views
Write an equation for this scenario
Elsa and Ellie were trading stickers. Elsa has three times as many stickers as Ellie, however
1 answer
68 views
mrs. lim buys 30 kg of cheese at a certain price.she finds that if she had bought some cheaper cheese costing 95 cents less she
1 answer
asked by
asd
691 views
Suzie bought 6 packs of cheese sticks. Each pack had 10 cheese sticks in it.
Which expression tells you the total number of
1 answer
57 views
Mrs.Flores bought 5 pounds of cheese. He used 2 1/4 pounds for cheese spread. 1 3/4 pounds for nachos and the rest for
1 answer
asked by
Danny
628 views
Greg's favorite snack is apples and cheese. Last week, he bought 2 pounds of apples and
$5.73 worth of cheese. This week, he
1 answer
175 views
Greg's favorite snack is apples and cheese. Last week, he bought 2
1 4 pounds of apples and $5.73 worth of cheese. This week, he
1 answer
20 views
Laurice and her parents went to a local grocery one afternoon to buy food for the stormy week ahead. Laurice and her parents
2 answers
asked by
Anonymous
397 views