Ask a New Question
Search
Each serving of oatmeal is
Beverage. Cost per Serving
Orange juice. 2.50 Coffee. 1.69 Main dishes. Costing per serving Burrito. 6.75 Oatmeal. 4.50 Bagel
1 answer
asked by
Jozikee
76 views
A recipe calls for 2 1/3 cups oatmeal. You double the recipe and then divide it evenly into 14 servings. How much oatmeal is in
3 answers
asked by
here to help
107 views
A recipe calls 2 1/3 cups oatmeal. You double the recipe and then divide it evenly into 14 servings. How much oatmeal is in each
1 answer
asked by
Jozikee
72 views
Poppy is having breakfast prepared for everyone at her workplace. She can order food items from the following menu:
Beverages
2 answers
185 views
Jailyn eats oatmeal for breakfast every day. She checked her pantry this morning, and realized that she had only 4 cups of
3 answers
asked by
Jahnay
471 views
Each serving of oatmeal is 8 ounces. How many servings are in a 5-lb bag of oats
2 answers
asked by
Monica
644 views
Each serving of oatmeal is 8 ounces. How many servings are in a 5-lb bag of outs
8 answers
asked by
Princess
3,310 views
Which antecedent agrees with the pronoun in this sentence a Martha is best known for her oatmeal cookies B the Smith is best
1 answer
22 views
Cruz purchased a large pizza for $14.10. It serves 6 people. What is the cost per serving?
$1.41 per serving $2.35 per serving
1 answer
asked by
jasmine coffin
86 views
Cruz purchased a large pizza for $12.75. It serves 5 people. What is the cost per serving?
$2.55 per serving $2.60 per serving
1 answer
asked by
Joanie
134 views