Each cupcake cost $4.00. How

Showing results 1 through 10 of 27,827.
  1. A high school club is conducting a cupcake sale at a local fair to raise money for a trip. The club members are baking a total
    1. answers icon 3 answers
    2. Allen asked by Allen
    3. views icon 842 views
  2. There is a cupcake name Rhino. This is what the customer says, "Hello. I'd like to order 3 halves of a cupcake for my family
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 32 views
  3. The cost of one muffin is $mThe cost of three cupcake is $2m Write an algebraic expression in m for the cost of : Five muffins
    1. answers icon 1 answer
    2. Santana asked by Santana
    3. views icon 44 views
  4. There is a cupcake named Rhino, This is what the customer says "Hello. I'd like to order 5 halves of a cupcake for my family
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 31 views
  5. Choose the equation you can use to solve the following problem each cupcake cost $4.00. How many cupcakes,x, are puchased if the
    1. answers icon 5 answers
    2. NOICE asked by NOICE
    3. views icon 1,200 views
  6. Choose the equation you can use to solve the following problem each cupcake cost $4.00. How many cupcakes,x, are puchased if the
    1. answers icon 4 answers
    2. NOICE asked by NOICE
    3. views icon 878 views
  7. Choose the equation you can use to solve the following problem each cupcake cost four dollars how many cupcakes x are purchased
    1. answers icon 0 answers
    2. Gta god asked by Gta god
    3. views icon 189 views
  8. Each cupcake cost $4.00. How many cupcakes,x,are purchased if the total cost is $36.00?Please Help me!!
    1. answers icon 6 answers
    2. 🌻Unicornlover🌻 asked by 🌻Unicornlover🌻
    3. views icon 852 views
  9. Data was collected on the price per cupcake on orders of different amounts from a bakery. The scatter plot shows the data that
    1. answers icon 1 answer
    2. Vaaainnn asked by Vaaainnn
    3. views icon 52 views
  10. I'd like to order 3 halves of a cupcake for my family plus some extra for my 2 friends. They'll each want a quarter of a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 22 views