Ask a New Question
Search
Each box of cereal cost
The cost of a 20-oz box of cereal is $4.29. A 12-oz box of the same cereal costs $3.59. Which box of cereal is a better buy?
How
1 answer
asked by
Bruh,Look At This Dude
1,013 views
Calculate the volume and surface area of a standard cereal box.
Calculate the cost of manufacturing a standard cereal box if
1 answer
71 views
Calculate the volume and surface area of a standard cereal box. Calculate the cost of manufacturing a standard cereal box if
1 answer
94 views
Question
Which search term would be the most effective if you were researching why cereal was invented?(1 point) Responses is
1 answer
136 views
Which search term would be the most effective if you were researching why cereal was invented?(1 point)
Responses is cereal
1 answer
asked by
nuh uhhhjj
108 views
Each box of cereal cost $3.25. How much will 4 boxes of cereal cost with a 5% sales tax
SHow the work
1 answer
asked by
Desperate
157 views
Which of the following cereals is the best buy? Responses 28 oz. of cereal for $4.29 28 oz. of cereal for $4.29 - incorrect 32
3 answers
111 views
Which of the following cereals is the best buy?
(1 point) Responses 28 oz. of cereal for $4.29 28 oz. of cereal for $4.29 32 oz.
2 answers
290 views
Which search term would be the most effective if you were researching why cereal was invented?
cereal created best cereals for
1 answer
asked by
bckajcbn
314 views
Each box of cereal cost $3.25. How much will 4 boxes of cereal cost with a 5% sales tax
2 answers
asked by
Desperate
171 views