Ask a New Question
Search
Dimmy is selling ice cream
Dimmy is selling ice cream for $3 a cone. She already has $40 and her goal is to reach $85 in all.
using arithmetic, how many
1 answer
asked by
Libianca
58 views
Question
Which of the following statements would access the fourth item in a list named ice cream? (1 point) Responses ice
1 answer
129 views
Which of the following statements would access the fourth item in a list named ice cream?
(1 point) Responses ice cream[3] ice
1 answer
159 views
Which of the following statements would access the fourth item in a list named ice cream? (1 point) Responses ice cream[3] ice
1 answer
152 views
Shelly sells ice cream bars at the beach. In addition to a fixed salary, she earns a commission for each ice cream bar she
1 answer
69 views
Emily sells ice cream bars at the beach. In addition to a fixed salary, she earns a commission for each ice cream bar she sells.
1 answer
asked by
Optional
68 views
Ice cream beans are selling for $10 per pound and durians are selling for $9 per pound. If the market sold a total of $196 worth
1 answer
asked by
luke
97 views
If one shop is selling ice cream for $15 for 3 pounds and the other shop is selling 4 pounds
for $18...what is the COST of the
1 answer
asked by
Help
54 views
entrepreneur edward is planning to open a business selling ice cream. he knows that the price of ice cream is determined by the
0 answers
asked by
Anonymous
438 views
Entrepreneur Edward is planning to open a business selling ice cream. He knows that the price of ice cream is determined by the
0 answers
asked by
Elizabeth
560 views