Derek buys the school supplies

  1. Derek buys the school supplies including tax for boxes of pencils that cost 1.57 for each box one notebook that cost 3.28 one
    1. answers icon 1 answer
    2. Sherlyn Reyes asked by Sherlyn Reyes
    3. views icon 70 views
  2. Derek has 52.50 he can spend up to 1/3 of his money on school supplies. How much money can Derek save on school supplies?
    1. answers icon 1 answer
    2. Sherlyn Reyes asked by Sherlyn Reyes
    3. views icon 72 views
  3. After he purchases all the supplies listed, how much money will Derek have left from the money he can spend on school supplies
    1. answers icon 1 answer
    2. Sherlyn Reyes asked by Sherlyn Reyes
    3. views icon 103 views
  4. amal went shopping for school supplies. He bought a notebook for $2.75, a binder for $3.49, and a pack of pencils for $3.55. He
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 8 views
  5. Eli wants to purchase some new school supplies. He wants to buy a calculator that costs $24 and some notebooks for school. Each
    1. answers icon 1 answer
    2. ANSWER CORRECTLY asked by ANSWER CORRECTLY
    3. views icon 141 views
  6. Eli wants to purchase some new school supplies. He wants to buy a calculator that costs $24 and some notebooks for school. Each
    1. answers icon 1 answer
    2. mimi asked by mimi
    3. views icon 80 views
  7. Eli wants to purchase some new school supplies. He wants to buy a calculator that costs $24 and some notebooks for school. Each
    1. answers icon 1 answer
    2. mimi asked by mimi
    3. views icon 75 views
  8. Eli wants to purchase some new school supplies. He wants to buy a calculator that costs $24 and some notebooks for school. Each
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 58 views
  9. Eli wants to purchase some new school supplies. He wants to buy a calculator that costs $24 and some notebooks for school. Each
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 142 views
  10. Eli wants to purchase some new school supplies. He wants to buy a calculator that costs $24 and some notebooks for school. Each
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 56 views