Ask a New Question
Search
Denis bought 5 rulers at
Showing results
1
through
10
of 9,095.
Denis bought 5 rulers at sh.(x+150) each and 3 pencils at sh.(2x-400).If he paid sh.3000 for every 3 rulers,find the value of x
1 answer
asked by
Denis
412 views
Mr. Rodriguez bought graph paper and rulers for his students. He bought 5 packs of graph paper and 30 rulers for $40. On another
2 answers
asked by
cool
111 views
John bought 7 rulers and 12 magnets with 1/3 of his savings. The
cost of a magnet is 3 times the cost of a ruler. He used 2/3 of
1 answer
asked by
Anonymous
232 views
Ken bought some pencils and rulers from a shop. Each pencil cost $0.70 and each ruler cost $0.40. Ken bought 7 more rulers than
1 answer
asked by
Anonymous
230 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than Lea. How much was each folder
2 answers
asked by
Amy
1,470 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than Lea. How much was each folder
1 answer
asked by
jade
700 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than
Lea. How much was each folder
2 answers
asked by
Anna
108 views
The Umayyad dynasty was replaced by
Multiple choice question. A) Abbasid rulers. B) Bedouin rulers. C) Egyptian rulers. D) Sunni
1 answer
15 views
Emperor Justinian and Empress Theodora were both
rulers of Gaul. rulers of Jerusalem rulers of Byzantium. rulers of Rome.
1 answer
103 views
Mr. Thompson is buying rulers for his class.
Which option gives Mr. Thompson the best price per ruler? A. 4 rulers for $1.00 B.
1 answer
79 views
Pages
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10