Ask a New Question
Search
David has 3 1/2 cups
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)Responses8
1 answer
asked by
dee
45 views
David feeds his dog every morning, and he records the amount of food his dog eats each day. This line plot shows the amount of
1 answer
73 views
David feeds his dog every morning, and he records the amount of food his dog eats each day. This line plot shows the amount of
1 answer
71 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day?
(1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
137 views
Question A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
34 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
mav welborn
38 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point) Responses
1 answer
asked by
REMMYYBoOoOoOoOyyyyyss
45 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
asked by
shhh
39 views
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which scenario represents an equivalent price?(1 point)
Responses
1 answer
78 views
About how many cups of fruit does the USDA recommend eating each day? (1 point) Responses 2 cups 2 cups 4 cups 4 cups 8 cups 8
1 answer
asked by
rat
43 views