Ask a New Question
Cruz purchased a large pizza
Cruz purchased a large pizza for $14.10. It serves 6 people. What is the cost per serving?
$1.41 per serving $2.35 per serving
1 answer
asked by
jasmine coffin
135 views
Cruz purchased a large pizza for $12.75. It serves 5 people. What is the cost per serving?
$2.55 per serving $2.60 per serving
1 answer
asked by
Joanie
187 views
A pizza shop charges $9 for a large cheese pizza. Additional toppings cost$1.25 per topping. Heather paid $15.25 for her large
1 answer
asked by
trippie
145 views
The Perez family ordered a large pizza for dinner into 8 slices. Marco ate 3/8 of the pizza. Ramon ate 1 slice more than Marco.
1 answer
asked by
Junt
513 views
The Perez family ordered a large pizza for dinner into 8 slices. Marco ate 3/8 of the pizza. Ramon ate 1 slice more than Marco.
2 answers
asked by
Ciera fox🦊
611 views
Use the following table to answer the two-part question.
Item Cost small pizza (plain) $8.99 large pizza (plain) $13.99 each
1 answer
114 views
You have decided to order a large pizza from Dominos for
dinner. A large Dominos pizza has 8 slices and a diameter of 13.5
2 answers
asked by
Lauren
558 views
The cost of a large pizza is $7.99 plus an additional $0.99 for each topping. Tom ordered a large
pizza that cost $10.96. Write
9 answers
asked by
Natoutou
788 views
A pizza shop charges $9 for a large cheese pizza. Additional toppings cost$1.25 per topping. Heather paid $15.25 for her large
1 answer
109 views
John and 3 friends are going out for pizza for lunch. They split one pizza and 4 large drinks. The pizza cost $13.50. They spend
1 answer
78 views