Convert 52 grams to ounces. (1 gram = 0.0352 ounce)

  1. Convert 52 grams to ounces. (1 gram = 0.0352 ounce)1,477.27 ounces 18.304 ounces 1.8304 ounces 0.0007 ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. Tom Kaulitz asked by Tom Kaulitz
    3. views icon 84 views
  2. Convert 6 grams into milligrams.*Note: you must use these exact conversion factors to get this question right. 1 pound (lb) = 16
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 85 views
  3. A gram is equivalent to 0.0353 ounces. One ounce is how many grams? Round to the nearest tenth.0.0353 grams 0.9647 grams 28.3
    1. answers icon 1 answer
    2. The boundaries of the former Soviet Union changed asked by The boundaries of the former Soviet Union changed
    3. views icon 14 views
  4. Convert 5 ounces into grams. Round your answer to the nearest whole number.*Note: you must use these exact conversion factors to
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 77 views
  5. Use the conversion factor 1 ounce = 28.3 grams to convertkilograms to ounces.
    1. answers icon 1 answer
    2. abby asked by abby
    3. views icon 52 views
  6. A box of candy weighs 340.23 grams and costs $18.99. If 1 gram is approximately 0.03527 ounces, what is the unit price per ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. Ace asked by Ace
    3. views icon 6 views
  7. Convert each of the ingredient amounts below from ounces to fractions1 (12.65 ounce) can salted peanuts 1 (10.5 ounce) package
    1. answers icon 1 answer
    2. kenny asked by kenny
    3. views icon 481 views
  8. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 17 answers
    2. BOThelper asked by BOThelper
    3. views icon 123 views
  9. At Costless, yogurt costs $3.20 for 40 ounces, $2.16 for 28 ounces, and $0.66 for 6 ounces. Which is the better deal?(1 point)Re
    1. answers icon 1 answer
    2. tinyinchesboss asked by tinyinchesboss
    3. views icon 88 views
  10. Six friends share a 15-ounce bag of nuts equally. Between what two whole numbers of ounces will each person get?A 3 and 4 ounces
    1. answers icon 2 answers
    2. Madison Banks Pannell asked by Madison Banks Pannell
    3. views icon 812 views