Ask a New Question
Search
Colton buys cheese and apples
Colton buys cheese and apples at the store.
He pays a total of $32.87. He pays a total of $4.39 for the cheese. He buys 8 bags of
1 answer
asked by
tiras
336 views
Suppose cheese costs $22 per kilogram. Ella buys a 75-gram piece of cheese and Ali buys a 250-gram piece of cheese.
How much more
5 answers
asked by
lill
1,056 views
margaret buys 54 apples. she uses 1/3 apples for muffins. She used 1/2 the apples for pies. which expression as a fraction could
2 answers
asked by
zion
1,087 views
Dewayne owns a restaurant and buys two types of cheese. Cheese 1 costs $7 per pound and Cheese 2 costs $10 per pound. Dewayne
1 answer
74 views
Greg's favorite snack is apples and cheese. Last week, he bought 2 pounds of apples and
$5.73 worth of cheese. This week, he
1 answer
166 views
harry buys 15 ounces of the cheese The cost of the cheese is $0.50 per ounce how much money does he spend on the cheese
1 answer
asked by
joe momma
144 views
Greg's favorite snack is apples and cheese. Last week, he bought 2
1 4 pounds of apples and $5.73 worth of cheese. This week, he
1 answer
13 views
Mei is at the store buying cheese. The cost of the cheese is $0.28 per ounce. She buys 11 ounce of the cheese how many much
3 answers
asked by
Jenny
643 views
Isaac buys eggs and apples at the store.
He pays a total of $24.26. He pays a total of $4.36 for the eggs. He buys 5 bags of
1 answer
106 views
13 A fruit seller buys 712 fruits, of which 3/4 are apples. Of all the apples that he bought, 1/3
were found to be rotten. If he
4 answers
asked by
Vaishnavi
659 views