Cherries cost $4/lb. Grapes cost $2.50/lb. You can spend no

  1. Cherries cost $4/lb. Grapes cost $2.50/lb. You can spend no more than $15 on fruit, and you need at least 5 lb in all. Create a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 54 views
  2. Cherries cost $4/lb. Grapes cost $2.50/lb. You can spend no more than $15 on fruit, and you need at least 5 lb in all. Create a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 46 views
  3. Cherries cost $4/lb. Grapes cost $1.50/lb. You can spend no more than $9 on fruit, and you need at least 4 lb in all. Create a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 34 views
  4. Cherries cost ​$4​/lb. Grapes cost ​$2.50​/lb. You can spend no more than ​$10 on​ fruit, and you need at least 3lb
    1. answers icon 1 answer
    2. GlassHalfEmpty asked by GlassHalfEmpty
    3. views icon 290 views
  5. Cherries cost ​$4​/lb. Grapes cost ​$​2.50/lb. You can spend no more than ​$15 on​ fruit, and you need at least 5 lb
    1. answers icon 3 answers
    2. purple koala asked by purple koala
    3. views icon 88 views
  6. Cherries cost ​$2​/lb. Grapes cost ​$0.50​/lb. You can spend no more than ​$2 on​ fruit, and you need at least 2 lb
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 50 views
  7. Cherries cost ​$2​/lb. Grapes cost ​$0.50​/lb. You can spend no more than ​$3 on​ fruit, and you need at least 3 lb
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 35 views
  8. Cherries cost $4/lb. Grapes cost $2.50/lb. You can spend no more than $15 on fruit, and you need at least 4 lb in all. Create a
    1. answers icon 1 answer
    2. Youllneverknow asked by Youllneverknow
    3. views icon 58 views
  9. The cost, y, of red grapes can be represented by the equation y = 3x, where x is the number of pounds of red grapes.The graph
    1. answers icon 7 answers
    2. views icon 16 views
  10. Cherries coat $4/lb. Grapes cost $2.50/lb. You can spend no more than $15 on fruit, and you need at least 5 lb in all. Create a
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 37 views