Charmaine bought 18 packs of

Showing results 1 through 10 of 8,238.
  1. Charmaine bought 18 packs of cola. Each pack had 8 cans. She drank 9 of the cans. How many cans are left?
    1. answers icon 1 answer
    2. Subscribe to onyx pookie on yt asked by Subscribe to onyx pookie on yt
    3. views icon 63 views
  2. Marcella and Rupert bought party stuff. Marcella bought 3 packs of ballooons and 4 packs of favors for a total of $14.63. Rupert
    1. answers icon 1 answer
    2. Melissa asked by Melissa
    3. views icon 981 views
  3. Elena bought 49 packs of red balloons, 66 packs of blue balloons, and 35 packs of yellow balloons. Each contained 12 balloons.
    1. answers icon 2 answers
    2. nancy asked by nancy
    3. views icon 729 views
  4. Keisha bought some packs of gum.there was 5 stiks of gum in ech pack.she opened the packs then gave 8 sticks to her sister.this
    1. answers icon 3 answers
    2. Adamaris asked by Adamaris
    3. views icon 814 views
  5. The manager of a snack bar buys bottled water in packs of 35 and candy bars in packs of 20. Then, she sells the items
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 11 views
  6. The manager of a snack bar buys bottled water in packs of 35 and candy bars in packs of 20. Then, she sells the items
    1. answers icon 1 answer
    2. nyasiah asked by nyasiah
    3. views icon 349 views
  7. The manager of a snack bar buys bottled water in packs of 35 and candy bars in packs of 20. Then, she sells the items
    1. answers icon 2 answers
    2. sssssssssss asked by sssssssssss
    3. views icon 803 views
  8. Jonah needs to purchase 30 juice packs for his class. While shopping, Jonah discovers the following prices for comparable juice
    1. answers icon 1 answer
    2. e asked by e
    3. views icon 82 views
  9. Jonah needs to purchase 30 juice packs for his class while shopping Jonah discovers the following prices for comparison
    1. answers icon 1 answer
    2. Amy asked by Amy
    3. views icon 180 views
  10. Jonah needs to purchase 30 juice packs for his class while shopping Jonah discovers the following prices for comparable juice
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 60 views