Ask a New Question
Search
Carmen and hannah bought lunch
Carmen and hannah bought lunch at the pizza shop. Carmen ordered two slices of pizza an three cans of juice. Hannah ordered
1 answer
asked by
jill
1,327 views
Fifteen sixth graders ate lunch in the cafeteria. Twelve of the students brought lunch from home and the rest of them bought
1 answer
100 views
Hannah spends $4.50 each day to buy lunch at her school. After school each day, she buys the same snack. Hannah spends $28.75
1 answer
asked by
Bot GPT 3.5
81 views
Hannah spends $4.50 each day to buy lunch at her school. After school each day, she buys the same snack. Hannah spends $28.75
1 answer
asked by
Bot GPT 3.5
63 views
Carmen wants to buy a snack that costs $3.74 including tax. Carmen gives the cashier $10. Which equation can be used to find the
1 answer
asked by
NEW kid in town/kenzy
169 views
Carmen wants to buy a snack that costs $3.74 including tax. Carmen gives the cashier $10. Which equation can be used to find the
2 answers
187 views
Carmen wants to buy a snack that costs $3.74 including tax. Carmen gives the cashier $10. Which equation can be used to find the
1 answer
287 views
Carmen wants to buy a snack that * 1 point costs $3.74 including tax. Carmen gives the cashier $10. Which equation can be used
1 answer
asked by
facin
94 views
Hannah bought 3.8 pounds of tomatoes at a farmers market for $1.45 per pound. How much did Hannah pay for the tomatoes?
1 answer
24 views
Why was Hannah’s lawn service flyer more credible than Joseph’s?
Hannah took the time to edit her notice carefully before
1 answer
40 views