By how much will DeAndre's

  1. DeAndre is an aid worker in charge of distributing flour to different villages in a country that is experiencing famine. This
    1. answers icon 1 answer
    2. D'Aysia asked by D'Aysia
    3. views icon 56 views
  2. By how much will DeAndre's hourly rate increase?Round your answers to the nearest dollar, rounding exact halves up.The hourly
    1. answers icon 1 answer
    2. D'Aysia asked by D'Aysia
    3. views icon 49 views
  3. Deandre rented a truck for one day. There was a base fee of 16.99 , and there was an additional charge of 78 cents for each mile
    1. answers icon 2 answers
    2. janae asked by janae
    3. views icon 982 views
  4. Which sentence is punctuated correctly?* Deandre's science teacher did a lot of challenging experiments in class; for example,
    1. answers icon 1 answer
    2. bean asked by bean
    3. views icon 31 views
  5. WILL UPVOTE!!Deandre is a software salesman. Let y represent his total pay (in dollars). Let x represent the number of copies of
    1. answers icon 1 answer
    2. Jamie asked by Jamie
    3. views icon 834 views
  6. Deandre is riding on a bike course that is 40 miles long. So far, he has ridden 32 miles of the course. What percentage of the
    1. answers icon 1 answer
    2. helppp/I love bot asked by helppp/I love bot
    3. views icon 102 views
  7. DeAndre wants to center a poster on a college dorm room wall. The poster is 3178inches wide, and the wall is 4918 inches
    1. answers icon 1 answer
    2. D'Aysia asked by D'Aysia
    3. views icon 46 views
  8. Deandre has completed 34 deliveries so far this week. He needs to make 68 deliveries for the week. What percentage of his
    1. answers icon 1 answer
    2. Sunshine asked by Sunshine
    3. views icon 23 views
  9. Deandre is riding his bicycle. He rides 12.8 kilometers in 2 hours. What is his speed?
    1. answers icon 3 answers
    2. Mujika asked by Mujika
    3. views icon 103 views
  10. Deandre paid $16.40 for 20.5 centimeters of wire.Find the unit price in dollars per centimeter. If necessary, round your answer
    1. answers icon 1 answer
    2. Desperate asked by Desperate
    3. views icon 106 views