Buy three small packages of

  1. Buy three small packages of M&Ms and 5 small packages of another brand of candy (same net weight as the M&Ms). Test whether or
    1. answers icon 2 answers
    2. help me asked by help me
    3. views icon 619 views
  2. A UPS employee, Davis, packs and labels three types of packages: basic packages, business packages, and oversized packages.
    1. answers icon 1 answer
    2. Julie asked by Julie
    3. views icon 836 views
  3. you purchase 12 packages of wrapping paper. large packages cost $7 & small cost $4.50. Write & simplify an expression that
    1. answers icon 1 answer
    2. Andri asked by Andri
    3. views icon 705 views
  4. 1. In the storeroom, folders are stored inpackages of 8. What is the least number of packages needed for a class of 35 students?
    1. answers icon 3 answers
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 691 views
  5. Donna is ordering chocolate chip cookies for her company's picnic. The cookies are sold in packages of 6. She needs 336 cookies.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 131 views
  6. Daniel, a Linux administrator, would like to perform the following tasks on his system:Check for outdated packages Automatically
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 194 views
  7. The following table shows the price charged by a local courier company to collect and deliver packages.# of packages Cost ($) 1
    1. answers icon 9 answers
    2. Veii asked by Veii
    3. views icon 815 views
  8. The line plot shows the weights of packages of meat available at a grocery store. The 3 lightest packages cost $4.40 per pound.
    1. answers icon 7 answers
    2. angela asked by angela
    3. views icon 2,102 views
  9. The line plot shows the weights of packages of meat available at a supermarket. The 3 lightest packages cost $4.40 per pound.
    1. answers icon 1 answer
    2. r asked by r
    3. views icon 306 views
  10. The line plot shows the weights of packages of meat available at a supermarket. The 3 lightest packages cost $4.40 per pound.
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 129 views