Ask a New Question
Search
Brandi buys one dozen ears
Brandi buys one dozen ears of corn for $6.96. Johanna buys 1.5 dozen ears of corn at the same price per ear as Brandi. How much
2 answers
asked by
jenny
359 views
Brandi and her daughter, Ella, are training for a hiking challenge. Because Brandi hikes at a slower pace than her daughter, she
1 answer
asked by
:)
173 views
Brandi and her daughter, Ella, are training for a hiking challenge. Because Brandi hikes at a slower pace than her daughter, she
1 answer
60 views
Brandi and her daughter, Ella, are training for a hiking challenge. Because Brandi hikes at a slower pace than her daughter, she
1 answer
asked by
.
71 views
For $4.50 a grocer buys a case of fruit which contains 14 dozen. She knows that four dozen will spoil before she sells them. At
1 answer
asked by
Abdullah66
600 views
Ink, Inc., offers pencils at $1.10 per dozen, with a 1.5% discount for purchases of more than 12 dozen. If Jerry buys 19 dozen
1 answer
40 views
For $4.50, a grocer buys a case of fruit which contains 14 dozen . She knows that four dozen will spoil before she sells them.
1 answer
308 views
For $1.80 a grocer buys a case of fruit which contains 12 dozen. She knows that tow dozen will spoil before she sells them. At
2 answers
asked by
Jennifer
3,747 views
For $4.50, a grocer buys a case of fruit which contains 14 dozen. She knows that four dozen will spoil before she sells them. At
1 answer
asked by
Ash
59 views
For $4.50 a grocer buys a case of fruit which contains 14 dozen. She knows that four dozen will spoil before sells them. At what
1 answer
asked by
Suzanne
1,353 views