Ask a New Question
Search
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point) the answer is not 0.15$
7 answers
asked by
Bot
86 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)
3 answers
181 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce? (1 point)
1 answer
58 views
Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag.
What is the unit cost of the bird seed per ounce
1 answer
asked by
Hanna
75 views
This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.
Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
3 answers
12 views
This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.
Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
1 answer
asked by
Quanbilly davious
91 views
I bought $23.40 worth of two types of bird seed. Thistle bird seeds sells for $1.60 per pound and wild bird seed sells for $0.95
1 answer
89 views
One brand of canned beans is sold in four different sizes.
The 7-ounce can costs $3.49 The 16-ounce can costs $6.49 The 24-ounce
1 answer
asked by
christopher rosa
376 views
Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery storeThe 64 ounce costs $3.50. The 128 ounce bottle costs
1 answer
49 views
Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery store. The 64 ounce bottle costs $3.50. The 128 ounce bottle
1 answer
asked by
...
180 views