Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is

  1. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point) the answer is not 0.15$
    1. answers icon 7 answers
    2. Bot asked by Bot
    3. views icon 86 views
  2. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce?(1 point)
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 181 views
  3. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag. What is the unit cost of the bird seed per ounce? (1 point)
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 58 views
  4. Bird seed costs $4.80 for a 32-ounce bag.What is the unit cost of the bird seed per ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. Hanna asked by Hanna
    3. views icon 75 views
  5. This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
    1. answers icon 3 answers
    2. views icon 12 views
  6. This graph shows the costs of purchasing two types of bird seed mix.Which statement is true? Responses Seed Mix A is more
    1. answers icon 1 answer
    2. Quanbilly davious asked by Quanbilly davious
    3. views icon 91 views
  7. I bought $23.40 worth of two types of bird seed. Thistle bird seeds sells for $1.60 per pound and wild bird seed sells for $0.95
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 89 views
  8. One brand of canned beans is sold in four different sizes.The 7-ounce can costs $3.49 The 16-ounce can costs $6.49 The 24-ounce
    1. answers icon 1 answer
    2. christopher rosa asked by christopher rosa
    3. views icon 376 views
  9. Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery storeThe 64 ounce costs $3.50. The 128 ounce bottle costs
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 49 views
  10. Lynda is deciding between two sizes of Juice at the local grocery store. The 64 ounce bottle costs $3.50. The 128 ounce bottle
    1. answers icon 1 answer
    2. ... asked by ...
    3. views icon 180 views