Ask a New Question
Search
Bentley bought ff folders that
Bentley bought ff folders that cost $0.90 each and mm markers that cost $0.40 each. Sales tax is 6%. Which expression represents
1 answer
asked by
Maria Candea
7 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than Lea. How much was each folder
2 answers
asked by
Amy
1,470 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than Lea. How much was each folder
1 answer
asked by
jade
700 views
Sarah bought 8 folders and 3 rulers. Lea bought 8 rulers and 3 folders. Sarah paid $1.25 more than
Lea. How much was each folder
2 answers
asked by
Anna
110 views
Question
The fourth grade teachers at Pedro's school need 6 boxes of yellow folders and 4 boxes of green folders. Each box
1 answer
104 views
The school store sells 18 folders for $4.50. Select the three unit rates that describe this sale.
A. $0.25 per folder B. 4
1 answer
89 views
Serena paid $20.20 for 36 folders. She bought 16 more folders than rulers. If each folder cost $0.50 more than each ruler, how
3 answers
asked by
iesha
552 views
3 batteries cost $5r and 8 folders cost $2r. Jason bought 6 batteries and 4 folders how much does he pay. Give answer in terms
2 answers
asked by
robin
364 views
A shop owner bought 30 folders and some journal. He paid @82.50 for the folders. Each journal cost 10 times as much as a folder.
1 answer
asked by
Math
1,023 views
At a bookshop, 6 identical folders, 4 identicwl rulers and 5 identical pencils cost $24.55. Jay bought 3 such folders, 4 such
1 answer
asked by
Ncm
56 views