Baskets of tomatoes cost $3

Showing results 1 through 10 of 28,613.
  1. Baskets of tomatoes cost $3 each and bags of onions cost $4 each. A customer purchases x baskets of tomatoes and ybags of
    1. answers icon 0 answers
    2. X asked by X
    3. views icon 129 views
  2. Baskets of tomatoes cost $3 each and bags of onions cost $4 each. A customer purchases x baskets of tomatoes and y bags of
    1. answers icon 1 answer
    2. A asked by A
    3. views icon 109 views
  3. Baskets of tomatoes cost $3 each and bags of onions cost $4 each. A customer purchasesx baskets of tomatoes and y bags of
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 67 views
  4. A vegetable seller bought 4370 tomatoes. Out of those 242 were found rotten. Remaining tomatoes were packed equally in 43
    1. answers icon 1 answer
    2. Anonymous asked by Anonymous
    3. views icon 554 views
  5. Billy plans to paint baskets. The paint costs $14.50. The baskets cost $7.25 each. Write an equationthat gives the total cost as
    1. answers icon 1 answer
    2. Angela asked by Angela
    3. views icon 124 views
  6. Olivia filled up 8 baskets of blueberries. On the way to the market, one of thebaskets fell and about half of the berries were
    1. answers icon 1 answer
    2. I dOn't LiKe to sAy My nAme asked by I dOn't LiKe to sAy My nAme
    3. views icon 117 views
  7. Olivia filled up 8 baskets of blueberries. On the way to the market, one of the baskets fell and about half of the berries were
    1. answers icon 1 answer
    2. NOOTNOOT asked by NOOTNOOT
    3. views icon 7 views
  8. Please help:The total cost of gift baskets include the cost of each basket and a one time delivery fee. One company bought 40
    1. answers icon 2 answers
    2. B asked by B
    3. views icon 688 views
  9. Directions: Solve each problem. Show all your work for how the division is performed and how you check your answer. Use your
    1. answers icon 5 answers
    2. NOOTNOOT asked by NOOTNOOT
    3. views icon 8 views
  10. Mike Albers works during the summer at his uncles produce stand. Tomatoes are priced at $1.99 per pound Mikes uncle estimates
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 52 views