Ask a New Question
Search
At lunch, 3 1/4 small
Julie took her lunch to work every day. She wanted to know what type of insulation would keep her lunch the coolest. Each day,
2 answers
asked by
Meagan
648 views
Gus has a lunch food budget of $130 per month. He spends an average of $6 per day on lunch. Which of the following equations
1 answer
71 views
Fifteen sixth graders ate lunch in the cafeteria. Twelve of the students brought lunch from home and the rest of them bought
1 answer
68 views
Gus has lunch money of $140 per month. he spends. $6 per day on lunch. which of the following equations represents how much
1 answer
97 views
A group of friends met for lunch and got four small pizzas to share each person had 1 1/3 pizzas how many friends went for lunch
1 answer
asked by
Pauline
292 views
1. You had lunch already.
2. You already had lunch. 3. You have already had lunch. 4. You have had lunch already.
2 answers
asked by
rfvv
697 views
1. Lunch is on me.
2. What do you mean by "lunch is on me"? 3. I mean I will pay for the lunch. 4. Thanks a lot. I really enjoyed
1 answer
asked by
rfvv
2,279 views
90 past groceries at the store for $30.25.On apple's $3.25 on a box of crackers and the rest on 3 pounds of lunch mates.How many
1 answer
4 views
A last doubt. I hope you can have a look at it.
1)How can I check this sentence: " We had free lunch in Trieste" We were free for
1 answer
asked by
Henry1
1,180 views
Julie eats lunch at the cafeteria on campus daily, Monday through Friday. Her lunch costs $5.25. How much money could she save
1 answer
asked by
pp
163 views