At a carnival, Linda bought

  1. At a carnival, Linda bought packs of tickets each. She has used of the tickets so far. How many tickets does she have left?
    1. answers icon 3 answers
    2. Brian asked by Brian
    3. views icon 576 views
  2. Linda bought 52 boards to replace part of her fence. If each board was 4 1/2 feet long. What was the total length of the boards
    1. answers icon 1 answer
    2. Jerald asked by Jerald
    3. views icon 431 views
  3. Linda talks about her athletic abilities every chance she gets but responds harshly to criticism. Which of the following
    1. answers icon 1 answer
    2. gOt MiLk asked by gOt MiLk
    3. views icon 36 views
  4. Candice and 4 friends went to a carnival the entrence ticket cost 12 they bought 2 orders of fried oreos at 4.50 each and then
    1. answers icon 1 answer
    2. yen asked by yen
    3. views icon 32 views
  5. On January 1, 2004, Carnival Shipping bought a machine for $1,500,000. At that time,this machine had an estimated useful life of
    1. answers icon 0 answers
    2. sasha asked by sasha
    3. views icon 690 views
  6. The price for an adult carnival ticket is 6.5 more than a carnival ticket for a child. Bob takes his son to the carnival. He
    1. answers icon 2 answers
    2. Austin asked by Austin
    3. views icon 667 views
  7. The price for an adult carnival ticket is 6.5 more than a carnival ticket for a child. Bob takes his son to the carnival. He
    1. answers icon 1 answer
    2. kora asked by kora
    3. views icon 659 views
  8. Question 6 options:Solve this problem. Charlie bought 15 boxes of chocolate cupcakes for the school carnival. If each box had 16
    1. answers icon 1 answer
    2. views icon 72 views
  9. Candice and 4 friends went to a carnival. The entrance ticket cost $12. They bought 2 orders of fried Oreos at $4.50 each and
    1. answers icon 1 answer
    2. goofy ah bugger asked by goofy ah bugger
    3. views icon 18 views
  10. Candice and 4 friends went to a carnival. The entrance ticket cost $12. They bought 2 orders of fried Oreos at $4.50 each and
    1. answers icon 1 answer
    2. tomdaya asked by tomdaya
    3. views icon 45 views